Mylife YpsoPump Reservoir opracowano w celu dostarczania insuliny za pomocą systemu mylife YpsoPump. Użytkownik może w łatwy sposób napełnić pusty zbiornik mylife YpsoPump Reservoir wybranym analogiem insuliny o szybkim działaniu w stężeniu 100 j./ml:
Zbiornik można napełnić wybranym analogiem insuliny o szybkim działaniu, po czym przechowywać go w lodówce (w temperaturze ok. 5 °C) przez maksymalnie 30 dni. Napełniony zbiornik można używać w pompie mylife™ YpsoPump® przez maksymalnie 7 dni.
Więcej informacji na temat danego rodzaju insuliny zawiera ulotka dołączona do opakowania wydana przez producenta insuliny.
Pusty zbiornik do samodzielnego napełniania
Zgodność | Analog insuliny o szybkim działaniu w stężeniu 100 j./ml |
Pojemność zbiornika | 1,6 ml/160 j. |
Liczba sztuk w opakowaniu | 10 zbiorników |
Zastosowanie | Do jednorazowego użytku |
Materiał | Szklany cylinder |
*Użyte tutaj znaki towarowe innych firm należą do ich odpowiednich właścicieli.
Refundacja zbiorników obowiązuje od 3 marca 2018 r. Druki zleceń nie ulegają zmianie, są to te same wzory jakie obowiązują w przypadku realizowania refundacji na zestawy infuzyjne (określa je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy). Tak samo jak w przypadku zestawów infuzyjnych może zostać wystawione na 1, 2 lub 3 miesiące (pojemniki i sensory) Na każdy rodzaj wyrobu medycznego potrzebne jest odrębne zlecenie oraz karta z NFZ -> osobne zlecenie wystawione przez lekarza na zestawy infuzyjne, osobne na zbiorniki, sensory i transmiter. Ze zleceniem wystawionym przez lekarza pacjent musi udać się do NFZtu z celu jego potwierdzenia i wystawienia karty (części B) odrębnej dla każdego środka
W przypadku pojemników i sensorów zlecenie może wypisać ten sam lekarz , co zlecenie na zestawy infuzyjne (osobami uprawnionymi są lekarze mający specjalizację w dziedzinie: diabetologii, pediatrii, perinatologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz lekarze POZ np. lekarze rodzinni), kontynuacja (kolejne zlecenie) może wystawić pielęgniarka lub położna.
Kody, które uzupełnia lekarz na pierwszej stronie zlecenia:
Uprawnieni do otrzymania zlecenia i refundacji na pojemniki są wszyscy pacjenci z cukrzycą typu I lub III, który są leczeni przy pomocy pompy insulinowej (niezależnie od wieku)
Limity finansowania przez NFZ:
Pacjent zapłaci:
>> Checklista do sprawdzenia poprawności dokumentów refundacyjnych - pobierz i sprawdź z nią swoje dokumenty
Ypsomed Polska Sp. z o.o.
ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
info@ypsomed.pl
Łatwo zrealizujesz zlecenie